Müdürün Mesajı

Doç.Dr. Yusuf Yılmaz 

Ülkemiz sindirim sistemi hastalıkları açısından çok büyük çeşitlilik göstermektedir. Dahiliye polikliniğine başvuran hastaların en az yarısında sindirim sistemine ait yakınmalar mevcuttur. Günümüzde tıp alanındaki araştırmalarda ve sağlık hizmetlerinde kalite organizasyonu ve profesyonellik vazgeçilmez bir gerçektir. Gastroenteroloji özel deneyim, bilgi ve beceri gerektiren bir bilim dalıdır. İşte M.Ü. Gastroenteroloji Enstitüsü'nün de kuruluş öyküsü bu düşünceden başlamıştır.

Enstütümüz bünyesindeki Endoskopi Ünitesi yılda binlerce hastanın teşhis ve tedavisinin yapıldığı bir merkezdir. Motilite Ünitesi İstanbul'un en aktif referans merkezidir. Hepatit Araştırmaları, Gastrointestinal Moleküler Biyoloji ve Genetik, birimlerimizde çok sayıda özelliği olan tetkikler ve bilimsel değeri yüksek çalışmalar yapılmaktadır.

European Bord of Gastroenterology, den 2006 yılında akreditasyon alan ünitemizde halen sindirim sistemi hastalıklarının teşhis ve tedavisi ile ilgili hizmetler ve birçok araştırma projesine ait çalışma sürdürülmektedir.

Prof. Dr. Yusuf Yılmaz

Marmara Üniversitesi 

Gastroenteroloji Enstitüsü Müdürü

 

 


Bu sayfa Gastroenteroloji Enstitüsü tarafından en son 25.04.2022 12:10:21 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM